Sk

Cz

Služby

"Všetko, čo hľadáte u nás s istotou nájdete.."
services

Vieme, čo potrebujete

relax
Vaša spokojnosť je našou prioritou, tešíme sa na návštevu !

Nemecký vojenský cintorín - Važec


V súčastnej dobe je na území Slovenska 6 oficiálnych nemeckých vojenských cintorínov na ktorých našlo svoj posledný odpočinok 12 199 nemeckých vojakov. Spomínané vojenské cintoríny sú Bratislava-Ružinov, Humenné, Hunkovce, Prešov, Važec a Zborov.

vojenský cintorín

Nemecký cintorín pri obci Važec sa nachádza vedľa cesty č.18 ( E 50) medzi obcami Tatranská Štrba a Važec na pravej strane hneď pri ceste v smere od obce Tatranská Štrba. Scenériu vojenského cintorína dotvára panoráma Vysokých Tatier s dominantným vrchom Kriváň.
nemecky vojensky cintorin Hroby vojakov zdobia granitové kríže s vytesanými nápismi. Na jednom kríži sa väčšinou nachádzajú 4 mená s rokmi narodenia a úmrtia. Ležia tu vedľa seba mladí chlapci aj veteráni z druhej svetovej vojny. Letci, delostrelci, ženisti aj vojaci zbraní SS. Známi aj bezmenní.
Cintorín sa začal budovať na jeseň roku 1997 a s veľkým prispením Volksbund Deutsche Kriegsgräberfürsorge sa mohol otvoriť už 11. októbra 1998. Cintorín o rozlohe 2,5 ha je situovaný v nadmorskej výške 800 metrov nad morom. Na cintoríne s plánovanou kapacitou 8000 hrobov našlo zatiaľ svoj posledný odpočinok približne 6500 padlých nemeckých vojakov z bojísk východného a stredného Slovenska, čo z neho robí najväčší nemecký vojenský cintorín na Slovensku. nemecky vojensky cintorin
Nemecký vojenský Cintorín je celoročne udržiavaný vďaka nemeckým organizáciám, ktoré sa starajú o dôstojný odpočinok pre týchto vojakov. V letných mesiacoch je toto miesto vhodné pre relax v tichom prostredí v krásnej krajinnej oblasti. Nemecký cintorín vo Važci má špecifickú a neopísateľnú atmosféru a je zároveň najväčším zo šiestich oficiálnych cintorínov nemeckých vojakov , ktorí sa nikdy nevrátili domov.
Ak teda budete mať niekde cestu po E50 , nezabudnite odbočiť...vojensky cintorin tatry vojensky cintorin vazec vojensky cintorin

Mapa


Zväčšiť mapu

Video

Podporte nás